Strona głównaModaDobrze dobrany biustonosz zamiast ortopedy

Dobrze dobrany biustonosz zamiast ortopedy

Chcąc zachować młodość na dłużej, kobiety chętnie korzystają z odżywczych kremów oraz różnych zabiegów kosmetycznych. Musimy jednak pamiętać, że nie tylko twarz wymaga pielęgnacji. O ciało można dbać na różne sposoby. Należy dbać też o piersi.
Dobrze dobrany biustonosz zamiast ortopedy [© Africa Studio - Fotolia.com] Po pierwsze należy oczywiście regularnie je badać, ponieważ profilaktyka jest najważniejsza. Jeśli mają jak najdłużej zachowały swój kształt i jędrność, a tym samym nie obciążać kręgosłupa (szczególnie jeśli nosimy trochę większy rozmiar), należy zadbać o odpowiedni , który pomoże wybrać brafitterka. Jakie są jego zalety?

Pełniejsze i zdrowsze piersi

Zacznijmy od wyjaśnienia czym jest braffiting. Najprościej można powiedzieć, że jest to sposób dobierania biustonosza w taki sposób, aby nie tylko dobrze leżał, ale także był wygodny i ładnie kształtował piersi. Powszechnie znana rozmiarówka kończy się na miseczce D. W braffitingu znajdziemy nawet miseczki do litery M. Taka typologia nie dotyczy wielkości samego biustu i miseczki, jak niektórzy błędnie sądzą, ale jest związana z obwodem adekwatnie dobranym do miseczki. Dobrze dobrany obwód i miseczka dają zestaw idealny. Szeroka rozmiarówka jest zbawieniem zwłaszcza dla Pań z dużym biustem ale o drobnej budowie ciała, czy odwrotnie – z małym biustem a szerokim obwodem. Odpowiedni biustonosz uwydatni piersi i sprawi, ze będą wyglądały na większe, a trzymający je w ryzach obwód nie będzie obciążał . Będzie on miał także wpływ na skórę, która nie będzie rozciągała się pod wpływem ciężaru biustu.

Lżejsza, zdrowa sylwetka

Jednak nie tylko o wygląd naszych piersi tu chodzi. Biustonosz dobrany z pomocą brafitterki, szczególnie przy większym biuście, wymusza wyprostowaną postawę. Dzięki temu, że ciężar piersi utrzymuje się na obwodzie stanika, a nie ramiączkach, odpoczywają także nasze ramiona. Odpowiednio dobrany stanik podnosi piersi do góry, odsłaniając przy tym talię. staje się smuklejsza i optycznie wydaje się szczuplejsza.

– Obfite piersi przy źle dobranym biustonoszu mogą być powodem problemów z kręgosłupem. Dlatego warto zadbać o swoje ciało, dobrze dobrać biustonosz i dać odpocząć naszym plecom – tłumaczy Iwona Miklusiak, brafitterka firmy Dalia.

Większa świadomość własnego ciała

Czy wiesz, że część biustu znajduje się pod pachami? Noszenie źle dobranego biustonosza powoduje, że część ciała „ucieka” z miseczek i rozchodzi się na boki. Usługa brafittingu polega na dobraniu odpowiedniego rozmiaru biustonosza, ale też edukowaniu w jaki sposób go zakładać i nosić. Pamiętajmy o tym, że stanik zakładamy zaczynając od zapięcia obwodu, a biust, który „uciekł” nam pod pachy wygarniamy z powrotem do miseczek. Takie działania sprawią, że w kilka miesięcy biust urośnie. I to bez skalpela. Miseczka odpowiedniej wielkości i obwód właściwie podtrzymujący potrafią zdziałać cuda.

Wzrost pewności siebie

Wygląd ma niebagatelne znaczenie dla samopoczucia. Jeśli nieodpowiedni biustonosz sprawia, że piersi opadają w dół, albo wystają poza miseczki, tworząc tzw. „bułeczki” szczególnie widoczne pod dopasowaną bluzką, poczucie komfortu drastycznie spada. Wyprostowana postawa i wypięta do przodu pierś są oznaką pewności siebie. Biustonosz, który podniesie biust i utrzyma w ryzach odciążając kręgosłup pomoże ją uzyskać.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • EWST.pl
  • Oferty pracy