Strona głównaModaModne ubrania. Zakupy przez Internet?

Modne ubrania. Zakupy przez Internet?

Polacy przekonali się do sklepów internetowych. Z roku na rok trafia do nich coraz więcej klientów, a ci wydają podczas e-zakupów coraz więcej pieniędzy. Coraz śmielej w świecie wirtualnych zakupów radzi sobie również branża modowa. O jej specyfice mówi Tomasz Ebbig z Zalando - jednego z większych e-sklepów modowych.
fot. Tomasz EbbigCo skłoniło Zalando do wejścia do Polski?

Polski rynek e-commerce należy do najbardziej dynamicznych w Europie. Zgodnie z raportem Gemius, 54 procent polskich użytkowników internetu odwiedziło w tym roku sklep internetowy, co wskazuje na znaczny wzrost (na poziomie 9%) zainteresowania względem 2014 roku.

Naszym celem jest pokazanie Polakom, że robienie jest proste, wygodne i zabiera mniej czasu niż kupowanie w sklepach stacjonarnych. Dlatego też, każdy z klientów Zalando ma aż 100 dni na zwrot zamówionego towaru, w trakcie których może w zaciszu domowym przymierzyć ubrania i sprawdzić czy pasują do reszty garderoby. Jednocześnie zarówno przesyłka, jak i zwroty są w Zalando zawsze darmowe.

Czym charakteryzuje się polski rynek?

Klienci Zalando mają do wyboru ponad 150 000 produktów, oferowanych przez 1500 marek. Polscy użytkownicy wybierają przede wszystkim znane, międzynarodowe marki takie jak GAP, TopShop, Nike, Addidas czy Dorothy Perkins, a także marki należące do Zalando: Mint and Berry lub KIOMI. Polscy konsumenci przykładają też dużą wagę do poziomu obsługi klienta.

Jakie są czynniki przewagi Zalando nad konkurentami?

Oczekiwania użytkowników dotyczące sposobów zapłaty czy dostawy towarów zamówionych na Zalando różnią się pomiędzy krajami. Staramy się lokalnie dostosowywać naszą strategię marketingową tak, by jak najtrafniej dotrzeć do klientów na poszczególnych rynkach.

Staramy się lokalnie dostosowywać naszą strategię marketingową tak, by jak najtrafniej dotrzeć do klientów na poszczególnych rynkach. Pracownicy ze wszystkich działów Zalando regularnie odwiedzają telefoniczny dział obsługi klienta, aby cały czas być blisko klientów i pamiętać o tym, co jest dla nich naprawdę ważne. Nieustająco inwestujemy też w nowe technologie, które mają na celu ułatwienie zakupów na naszej stronie.

Czy polscy klienci różnią się od np. niemieckich? Czy mają inne wymagania?

W Niemczech istnieje wieloletnia tradycja sprzedaży na odległość, głównie sprzedaży katalogowej. W związku z tym, niemieccy klienci mają zdecydowanie mniejszą rezerwę wobec zakupów internetowych. W porównaniu z innymi krajami europejskimi, Polacy, podobnie jak Włosi czy

Hiszpanie, mają mniej zaufania do ofert sklepów internetowych. Polacy zdecydowanie preferują płatność gotówką, przy odbiorze przesyłki, w przeciwieństwie do na przykład Skandynawów, którzy preferują płatność przez PayPal czy .

Polscy konsumenci często zarzucają międzynarodowym firmom, że są traktowani przez nie jako klienci "drugiej kategorii". Czy Zalando [firma o rodowodzie niemieckim - dop. red.] nie różnicuje obsługi ze względu na kraj pochodzenia klientów?

Zalando nie traktuje polskiego rynku, ani żadnego innego na którym działa, jako rynek „drugiej kategorii”. Otwierając Zalando w nowym kraju, dostosowujemy ofertę do potrzeb lokalnych klientów oraz wymogów rynku, na przykład dostosowując godziny pracy działu obsługi klienta czy wprowadzając określone metody płatności.

Polska, obok , jest jednym z pierwszych rynków, na których zdecydowaliśmy się umieścić zaadresowaną do Zalando naklejkę zwrotną we wszystkich przesyłkach wysyłanych do klientów. Naklejki te pomagają naszym klientom w szybkim odesłaniu towarów w przypadku chęci ich zwrotu.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Pola Nadziei
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy